Dlaczego warto słuchać sponsora?

Jeśli sceptycznie podchodzisz do MLM, i Twoja uwaga jest bardzo w tym temacie wyczulona, nie przeczytasz tego artykułu. Od razu zarzucisz mi manipulację w tytule i nie będziesz ciekawy co piszę dalej…

No cóż. Jest mi przykro ale ani Twój ani mój świat się nie wali! Zgadza się?! Wracamy do tematu. Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o marketingu sieciowym i rozumiesz mechanizm jego funkcjonowania, przyznasz że sponsora słuchać warto. Ale tylko gdy:

1. Twój sponsor (osoba Ciebie bezpośrednio rekomendująca) jest aktywny w biznesie.

2. Twój sponsor cały czas się uczy biznesu, czynnie korzysta z systemu edukacji.

3. Daje rady praktycznie przez siebie sprawdzone albo…

4. Odsyła do wiarygodnych źródeł (osoby, nagrania, książki) jeśli sam nie zna za dobrze  tematu.

Oczywiście jest to moje zdanie, jeśli chcesz możesz słuchać sponsora który nic nie robi, jest uczulony na książki, a na seminaria nie ma czasu, taki jest zarobiony. (Panie majster taki zapierdziel że taczki nie ma czasu załadować…) Dobry sponsor nie będzie rżnął głupa i zgrywał omnibusa jeśli nie ma odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Dobry sponsor w takiej sytuacji zwróci się o pomoc do swojej górnej linii rekomendacji, do osób które dany temat doskonale ogarniają.

Ja mam ten komfort że mój sponsor spełnia wszystkie w.w. kryteria. Dodatkowo ma niezłe wyczucie i intuicję, nie tylko w biznesie. Z jego rad korzysta również moja dolna linia. Mi zależy na wzroście i wolę schować czapkę dumy w kąt, jak czegoś nie łapię i zasugerować aby rady szukać u Wojtka. W biznesie – to oczywiste – chodzi o zarabianie pieniędzy, to nie plebiscyt popularności. Na którymś z seminariów Amway zapisałem sobie takie zdanie:

„Czasami trzeba być na tyle mądrym, aby powiedzieć: tak jestem głupi.

Mocne? Kto powiedział że ma być lajtowo? Dobrze się uczyć na własnych błędach, jak przysłowie mówi, ale czasem na prawdę warto uczyć się na cudzych. Oszczędność czasu, nerwów, zdrowia i pieniędzy. Poza tym w MLM – zakładając że Twój MLM to firma uczciwa i Twój sponsor to człowiek „z jajami” i zasadami – aby sponsor zarabiał dużo, musi najpierw pomóc Tobie zarabiać dużo. Taki układ gwarantuje że rady sponsora mają zrobić dobrze właśnie Tobie w pierwszej kolejności.

Wczoraj wieczorem, mój sponsor Wojtek poprowadził dla swoich liderów webinar. Podzielił się informacjami z konsultacji jednego ze swoich partnerów biznesowych. Konsultacji nie byle jakich, bo konsultował sam prof. Zbyszek Rek, podwójny Diamentowy Niezależny Przedsiębiorca Amway. I to jest doskonały przykład, jak dzięki nowym technologiom i narzędziom jakich używa tylko nasza grupa, mogliśmy dostać te informacje. Mówiąc krótko, niemal natychmiastowy przepływ wiedzy do grupy biznesowej. Wiedzy sprawdzonej i praktycznej, dlatego bez obawy już dziś od rana wprowadziłem ją w życie.

Podziel się wpisem na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Śledzik
  • Blip
  • Google Buzz
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych

6 Comments

  1. Jak najbardziej. Linia rekomendacji w strukturach MLM to ważna sprawa. Tak na prawdę tylko ludzie z Twojej górnej linii maja interes w tym żeby Ci pomagać jak najskuteczniej. I rad tych ludzi warto słuchać 🙂

  2. dokładnie, sponsora trzeba dobrać umiejętnie kierując się taki zasadami jakie podajesz. pamiętajmy również, że nie koniecznie bezpośredni sponsor musi nas uczyć może być to zupełnie ktoś inny (sporo wyżej)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge